Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ ще изнесе концерт на 18 март, който е част от текущия концертен сезон на състава и ще бъде дирижиран от Любомир Денев-син. Предстоящият концерт е част от усилията на ансамбъла да поддържа динамичен репертоар и да представя различни стилове и музикални епохи. Солист ще бъде Кирил Стоянов, който от години е тимпанист на Филхармонията в Братислава, участва в десетки солови проекти не само в Словакия, но и в Австрия и Германия.

В интервюто за Българско национално радио Любомир Денев-син подчертава значението на ансамбъла в музикалния живот на столицата и връзката му с по-широката оркестрова сцена, включително с Софийска филхармония. Той обръща внимание и на ролята на младежките формации като Младежка филхармония „Пионер“, които подготвят бъдещите професионални музиканти.

Цялото интервю може да чуете ТУК

Концертът на 18 март е още една възможност публиката да се срещне с камерното звучене на ансамбъла и с интерпретациите на музикантите под диригентството на Любомир Денев-син.

В програмата:
Еманюел Сежурне – Концерт за маримба и струнен оркестър
Жорж Бизе/Родион Шчедрин – „Кармен“ сюита

Заповядайте на 18 март (сряда) от 19:00 часа в Националното музикално училище „Любомир Пипков“. Вход свободен

Общински културен институт Красно село© 2026.