- Това събитие е минало събитие.
Концерт на Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Любомир Денев-син и студенти от Национална музикална академия „проф. Панчо Владигеров“
юни 2 @ 18:00 - 19:00
Вход свободен
Концерт на Камерен ансамбъл Софийски солисти и студенти от НМА
На 2 юни от 18:00 ч. в залата на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ ще представи програма под диригентството на Любомир Денев-син.
Програма:
Питър Уорлок – „Каприол“ сюита
Доменико Скарлати – „Стабат Матер“, „Inflammatus et accensus“
Александър Йосифов – Концерт за флейта и струнен оркестър
Густав Холст – Сюита в до мажор „Св. Павел“ за струнен оркестър,оп. 29, №2
Солисти:
Аида Пипоян – сопран, от класа на проф. д-р Иванка Нинова
Мария – Магдалена Желязкова – флейта, от класа на доц. д-р Ива Любомирова
Концертът се организира от НМА и Общински културен институт „Красно село“, който подкрепя младите таланти и създава сцена за срещи между поколенията.
НМА „проф. Панчо Владигеров”, Концертна зала
Вход свободен
